SKU: TK-GA-450-24-L12-N2-SC
IMS Fuel Tanks Australia 118 807-N2 : GAS GAS 3.2 Gallon Screw Cap CLEAR : (24->C) 125 / 250 / 350 / 450 / 500 MC / MCF / EC / ECF / EX / E
118 807-N2 : 3.2 Gallon CLEAR Screw Cap
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
118 807-N2 : Tank GAS 3.2 Gallon CLEAR Screw Cap (24->C) 125 / 250 / 350 / 450 / 500 MC / MCF / EC / ECF / EX / EXF. TBI Bikes require additional IMS PART # : IMS TBI Fitting 322151-KIT (Oil Filler Relocation)
Specifications
| SKU | TK-GA-450-24-L12-N2-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$39.95
Supersprox Australia Honda Front Sprocket : CRF450R/X, CR250/500, (88-> Current). CRF 250R/X (1
$745.00
IMS Fuel Tanks Australia 213 356-N2 : KTM 3.4 Gallon CLEAR Dry Break (24-C) EXCF 250 / 350 /
$99.90 $99.00
IMS Gear Selector Australia 312 218 : Flightline (82-83) Honda CR 250. (81) Honda CR 450.
$49.90
Scotts Steering Damper Australia : Sub Rubber Bush Kit and Bolts QTY 4
More From This Category
$299.00
TM Designworks Australia Rear Disc Protector Kit Black : KTM (04-C) 125-530 All Models
$39.90
Scotts Steering Damper Australia : Shortened KTM Steering Stem Bolt.
$49.90
Scotts Steering Damper Australia : Sub Rubber Bush Kit and Bolts QTY 4
$149.95
Supersprox Australia KTM / Husqvarna / Husaberg / Gas Gas Rear Sprocket : Orange
$78.00
MAKO 360 Australia Bolt M8 Accesory Ball 1" ball for Ram mount type systems.
$945.00




