SKU: TK-GA-300-21-L11-N2-DB
IMS Fuel Tanks Australia 218 805-N2 : GAS GAS 2.9 Gallon Dry Break CLEAR : (21-23) 250 / 300 EC / EX .
218805-N2 : 2.9 Gallon Dry Break CLEAR
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
218 805-N2 : Tank GAS 2.9 Gallon CLEAR Dry Break (21-23) 250 / 300 EC / EX .
Specifications
| SKU | TK-GA-300-21-L11-N2-DB |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$39.95
Supersprox Australia Honda Front Sprocket : CRF450R/X, CR250/500, (88-> Current). CRF 250R/X (1
$99.90 $99.00
IMS Gear Selector Australia 312 218 : Flightline (82-83) Honda CR 250. (81) Honda CR 450.
$49.90
Scotts Steering Damper Australia : Sub Rubber Bush Kit and Bolts QTY 4
More From This Category
$29.90 $27.90
Scotts Steering Damper Australia : Scotts Rubber Sub Mount Rubbers Blue ( Soft)
$219.95
Dirttricks Australia KTM Husky GAS Brake Disc "REAR" "SLOTTED" : KTM: (94->Current) up to 660cc. Hus
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" ENDURO Spec Wheel Set : GAS GAS. 21"Front 18"Rear
$149.00
IMS Fuel Tanks Australia Dry Break Reciever 3 SPRING KIT REBUILD : 218392
$1,790.00
Mako 360 Australia : + Scotts Damper +TOP Mount + 5970 Post. (KHG A) KTM Husqvarna Gas Gas
$339.00
TM Designworks Australia Slide & Guide Kit Extreme KTM D2 : Black (16-22) SX 125 & SXF,
$949.90





