SKU: TK-GA-300-21-L11-N2-SC
IMS Fuel Tanks Australia 118 805-N2 : GAS GAS 2.9 Gallon Screw Cap CLEAR : (21-23) 250 / 300 EC / EX .
118805-N2 : 2.9 Gallon Screw Cap CLEAR
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
118 805-N2 : Tank GAS 2.9 Gallon CLEAR Screw Cap (21-23) 250 / 300 EC / EX .
Specifications
| SKU | TK-GA-300-21-L11-N2-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$39.95
Supersprox Australia Sprocket Front : KTM Husqvarna Husaberg Beta Gas Gas
$139.90
DID Australia Motorcycle Chain 520 : VX3 X-RING FB OFF ROAD CHAIN - GOLD/BLACK 120 LINK. CLIP LINK
$189.00
TM Designworks Australia Chain Guide KTM C : MX / SX. BLACK KTM, Husqvarna, Sherco
$299.00
TM Designworks Australia Rear Disc Protector Kit Blue : KTM (04-C) 125-530 All Models
$169.00
TM Designworks Australia Slider Extreme KTM D : ORANGE (11-22) 250-450 SXF / XCF. (12
$999.90
(XCM K2 14 UBCK DAS)Mako 360 : (KHG A) (2xM36-CL-BOT-UNV) + (M36-CL-090-SL) + (M36-PL-DA
$149.95



