SKU: TK-KT-500-24-L13-N2-DB
IMS Fuel Tanks Australia 213 356-N2 : KTM 3.4 Gallon CLEAR Dry Break (24-C) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (23-C) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (22-C
3.4 Gallon Dry Break CLEAR (NEW Fuel pump Style)
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
213 356-N2 : Tank KTM 3.4 Gallon CLEAR Dry Break (24-C) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (23-C) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (22-C) SXF Factory 450. TBI Bikes require additional IMS PART # : IMS TBI Fitting 322151-KIT (Oil Filler Relocation)
Specifications
| SKU | TK-KT-500-24-L13-N2-DB |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$299.00
TM Designworks Australia Rear Disc Protector Kit Black : KTM (04-C) 125-530 All Models
$39.90
Scotts Steering Damper Australia : Shortened KTM Steering Stem Bolt.
$270.00
IMS Fuel Tanks Australia 322 151Tank Accessory : "low profile TBI oil fitting " use with IMS tan
$49.90
Scotts Steering Damper Australia : Sub Rubber Bush Kit and Bolts QTY 4
$149.95
Supersprox Australia KTM / Husqvarna / Husaberg / Gas Gas Rear Sprocket : Orange
$78.00



