SKU: TK-KT-500-17-L17-N2-SC
IMS Fuel Tanks Australia 113 336-N2 : KTM 4.3 Gallon CLEAR Screw Cap (17-19) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (16-18) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (15-
113336-N2 : 4.3 Gallon Screw Cap CLEAR
$879.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
113 336-N2 : Tank KTM 4.3 Gallon CLEAR Screw Cap (17-19) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (16-18) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (15-17) SXF Factory 450.
Specifications
| SKU | TK-KT-500-17-L17-N2-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$879.00
IMS Fuel Tanks Australia 113 336-BK : KTM 4.3 Gallon BLACK Screw Cap (17-19) EXCF 250 / 350 /
$999.90
(XCM K2 14 UBCK DAS)Mako 360 : (KHG A) (2xM36-CL-BOT-UNV) + (M36-CL-090-SL) + (M36-PL-DA
More From This Category
$539.00
XC Gear Australia "SPURZ RALLY" (KTM B). Rubber Damped Foot Peg System. KTM Husqvarna Gas Gas
$39.90
Scotts Steering Damper Australia : Shortened KTM Steering Stem Bolt.
$229.95
Motomaster Australia 220mm DIS KTM Husky Rear Brake Disc Rotor FACTORY 4.4mm : KTM: (94->Current
$189.00
DBR TM Designworks Australia Chain Guides KTM C MX / SX. Colour Blue Husky. KTM, Husqvarna, Sherco,
$189.00
TM Designworks Australia Chain Guide KTM C : Extreme. Colour Red. KTM, Husqvarna, Sherco,
$169.00



