SKU: TK-KT-500-20-L17-BK-SC
IMS Fuel Tanks Australia 113 348-BK : KTM 4.5 Gallon BLACK Screw Cap (20-23) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (19-22) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (18-
113348-BK1 : 4.5 Gallon "SCREW CAP" BLACK
$879.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
113 348-BK : Tank KTM 4.5 Gallon BLACK Screw Cap (20-23) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (19-22) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (18-21) SXF Factory 450.
Specifications
| SKU | TK-KT-500-20-L17-BK-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$169.00
TM Designworks Australia Slider Extreme KTM D : RED (11-22) 250-450 SXF / XCF. (12-22
$339.00
TM Designworks Australia Slide & Guide Kit Extreme KTM D2 : BLUE (16-22) SX 125 & SXF, X
$745.00
IMS Fuel Tanks Australia 113 343-BK : KTM 3.0 Gallon BLACK Screw Cap (20-23) EXCF 250 / 350 /
$299.00
TM Designworks Australia Rear Disc Protector Kit Black : KTM (04-C) 125-530 All Models
$39.90
Scotts Steering Damper Australia : Shortened KTM Steering Stem Bolt.
$49.90
Scotts Steering Damper Australia : Sub Rubber Bush Kit and Bolts QTY 4
$149.95
Supersprox Australia KTM / Husqvarna / Husaberg / Gas Gas Rear Sprocket : Orange
$78.00



