SKU: TK-KW-KXF45-19-11-BK-SC
IMS Fuel Tanks Australia 113 164-BK : Kawasaki 2.7 Gallon BLACK Screw Cap KX 450 F/X/XC (19->C). KX 250 F/X/XC (21->C).
113164-BK : 2.7 Gallon Black SCREW CAP
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
113 164-BK : Tank Kawasaki 2.7 Gallon BLACK Screw Cap KX 450 F/X/XC 19-Current. KX 250 F/X/XC 21-Current.
Specifications
| SKU | TK-KW-KXF45-19-11-BK-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$139.90
DID Australia Motorcycle Chain 520 : VX3 X-RING FB OFF ROAD CHAIN - GOLD/BLACK 120 LINK. CLIP LINK
$1,990.00
Haan Wheels Australia "Factory" Supermotard Spec Wheel Set : Kawasaki KX / KXF / KLX
$149.90
Supersprox Australia Kawasaki Sprocket GREEN : KXF 250/450 (04-Current), KLX450, KX125/250/500
$69.90
Dirt Tricks Australia Sprocket Yamaha Kawasaki Front : YZ/YZX 250, YZF/YZFX/WRF 450 (99-> Current
$389.00
TM Designworks Australia Slide & Guide Kit KAW E : BLACK (24->C) KX 450 F/X, (25->C) KX
$189.90




