SKU: TK-KW-KXF45-19-11-N2-DB
IMS Fuel Tanks Australia 213 164-N2 : Kawasaki 2.7 Gallon CLEAR Dry Break KX 450 F/X/XC (19->C). KX 250 F/X/XC (21->C).
213164-N2 : 2.7 Gallon CLEAR "DRY BREAK"
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
213 164-N2 : Tank Kawasaki 2.7 Gallon CLEAR Dry Break KX 450 F/X/XC 19-Current. KX 250 F/X/XC 21-Current.
Specifications
| SKU | TK-KW-KXF45-19-11-N2-DB |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$129.90
DID Australia Motorcycle Chain 520 : VX3 X-RING FB OFF ROAD CHAIN - BLACK/BLACK 120 LINK. CLIP LINK
$65.00
TM Designworks Australia Rear Brake Caliper Plastic Guard BLACK KAW : (06->C) KX/KXF/KLX.
$389.00
TM Designworks Australia Slide & Guide Kit KAW E : BLACK (24->C) KX 450 F/X, (25->C) KX
$389.00
TM Designworks Australia Slide & Guide Kit KAW E : GREEN (24->C) KX 450 F/X, (25->C) KX
$39.95
Sprocket Yamaha Kawasaki Front : YZ/YZX 250, YZF/YZFX/WRF 450 (99-> Current). KXF/KLX450 (06->
$325.00



