SKU: TK-KW-KXF45-19-11-N2-DB
IMS Fuel Tanks Australia 213 164-N2 : Kawasaki 2.7 Gallon CLEAR Dry Break KX 450 F/X/XC (19->C). KX 250 F/X/XC (21->C).
213164-N2 : 2.7 Gallon CLEAR "DRY BREAK"
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
213 164-N2 : Tank Kawasaki 2.7 Gallon CLEAR Dry Break KX 450 F/X/XC 19-Current. KX 250 F/X/XC 21-Current.
Specifications
| SKU | TK-KW-KXF45-19-11-N2-DB |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$189.90
TM Designworks Australia Chain Guide KAW C EX : Black (09->C) KXF450, (09->C) KXF 250,
$189.90
TM Designworks Australia Chain Guide KAW C EX : Green (09->C) KXF450, (09->C) KXF 250, (
$69.90
Dirt Tricks Australia Sprocket Yamaha Kawasaki Front : YZ/YZX 250, YZF/YZFX/WRF 450 (99-> Current
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" Motorcross Spec Wheel Set : Kawasaki KX KXF KLX. 21"Front 19"Rear
$189.00
TM Designworks Australia Slider Extreme KAW C : 19-> KXF 450, 21-> KXF 250 Green
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" ENDURO Spec Wheel Set : Kawasaki KX KXF KLX. 21"Front 18"Rear
$745.00
IMS Fuel Tanks Australia 113 164-BK : Kawasaki 2.7 Gallon BLACK Screw Cap KX 450 F/X/XC (19->
$289.00



