SKU: TK-HN-450R-17-L10-N2-SC
IMS Fuel Tanks Australia 112 254-N2 : Honda 2.4 Gallon CLEAR Screw Cap CRF 450 R 17-20. CRF 250 R 18-21.
112 254-N2 : 2.4 Gallon CLEAR Screw Cap
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
112 254-N2 : Tank Honda 2.4 Gallon CLEAR Screw Cap CRF 450 R 17-20. CRF 250 R 18-21.
Specifications
| SKU | TK-HN-450R-17-L10-N2-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.510m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.085731000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$1,990.00
Haan Wheels Australia "Factory" Supermotard Spec Wheel Set : Suzuki RM RMZ. 125 250 450 Dirtbike A
$325.00
IMS Footpegs Australia (343 302-M-5mm)"CORE MX " (3.25 x 2.125)(-5mm Down and Back). (
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" ENDURO Spec Wheel Set : Triumph TF 250/450 E/X . 21"Front 18"Rear
More From This Category
$219.95
Dirttricks Australia Honda Disc "REAR" "SOLID" : (02->Current) CRF 250/450 R/X/L, (95-08) CR125/250
$425.00
IMS Footpegs Australia (252 219-2) "ADVENTURE-2" (5.30 x 3.50). HON B.
$29.90
Scotts Steering Damper Australia : TPN-4033-06 Tower Pin And Collar - (-7mm) (43mm)
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" ENDURO Spec Wheel Set : Honda CR CRF CRF-X CRF-L CRF-RX. 21"Front
$325.00




