SKU: TK-KT-500-24-L17-N2-SC-OL
IMS Fuel Tanks Australia 113 352-N2 : KTM 4.5 Gallon CLEAR Screw Cap (24-C) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (23-C) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (22-C)
113352-N2 : 4.5 Gallon CLEAR OLD Fuel Pump Mod
$879.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
113 352-N2 : Tank KTM 4.5 Gallon CLEAR Screw Cap (24-C) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (23-C) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (22-C) SXF Factory 450. (OLD EFI)
Specifications
| SKU | TK-KT-500-24-L17-N2-SC-OL |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$69.90
Dirt Tricks Australia Sprocket Front : KTM Husqvarna Husaberg Beta Gas Gas
$745.90
Scotts Damper Australia (Mount Kit ONLY) SUB G : (6125-01R) KTM (24-C) EXC / EXCF / XCW.
$1,990.70
Mako 360 Australia : + Scotts Damper +SUB Mount + 5930 Post + Dashboard. (KHG G)
$1,949.70
Mako 360 Australia : + Scotts Damper +SUB Mount + 6125 Post. (KHG G)
More From This Category
$39.95
Twin Air Desert Pre Filter KTM / HUS / GAS : TA160000GPBK2 : (23->C) SX/SXF/XC/XCF FC/FX/TC/TX,
$58.00
TM Designworks Australia Chain Guide KTM D : WEAR PAD KIT Machined KTM SX/F/XC (23-C)
$29.90 $27.90
Scotts Steering Damper Australia : Scotts Rubber Sub Mount Rubbers Blue ( Soft)
$219.95
Dirttricks Australia KTM Husky GAS Brake Disc "REAR" "SLOTTED" : KTM: (94->Current) up to 660cc. Hus
$949.90
(XCM K2 24 UBCK) Mako 360: (KHG GC) (UB16K2-L + UB16K2-R) + (M36-CL-090) + (M36-BK-K
$745.00
IMS Fuel Tanks Australia 113 356-N2 : KTM 3.4 Gallon CLEAR Screw Cap (24-C) EXCF 250 / 350 / 4
$389.95



