SKU: SC-DAM-LKA-Plus08mm
Scotts Steering Damper Australia : Damper Only (Link Arm + 8 mm)
Damper Only (Link Arm + 8 mm)
$699.90
This item is a stocked item. That is we aim to have it on the shelf in Australia ready to ship. Not all stocked items are always on the shelf, you are welcome to contact us via phone or email and check stock status and or our expected next delivery from supplier. Thanks in advance, the Dirtbike crew.
Description
Scotts Damper Only Off-road includes Link arm stepped ( + 8mm )
Specifications
| SKU | SC-DAM-LKA-Plus08mm |
| Brand | Scotts |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.020m |
| Shipping Cubic | 0.000004000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$519.95
Scotts Damper Australia (Mount Kit ONLY) SUB T : KTM 790 (19-> Current) Sub Rubber +8mm Link
$389.95
Scotts Damper Australia (Mount Kit ONLY) SUB T : KTM 790 (19-> Current) Sub Solid +8mm Linka
More From This Category
$389.95
Scotts Damper Australia (Mount Kit ONLY) SUB T : KTM 790 (19-> Current) Sub Solid +8mm Linka
$549.95
Scotts Damper Australia (Mount Kit ONLY) SUB C : (5929) (SM 90 09 17) KTM (12-15) EXC / EXC
$369.00
Scotts Damper Australia (Mount Kit ONLY) TOP : Suzuki DRZ 400 Enduro.
$389.95
Scotts Damper Australia (Mount Kit ONLY) TOP : : Beta [Scotts Kit Beta: 5867
$239.90
Scotts Damper Australia TOP Frame Bracket ONLY (7160) CRF 450 X 05-14 CRF 450 R 05-08
$483.95
Scotts Damper Australia (Mount Kit ONLY) SUB : Kawasaki (6630) O/S Bar KLX 450 09->Current.
$239.90
Scotts Damper Australia TOP Frame Bracket ONLY (6763) CRF 450R 13-16 CRF 250 R 14-17
$489.95
