SKU: TM-KT-SG-HON-I-EX-RD
TM Designworks Australia Slide & Guide Kit Extreme HON I : (21->C) CRF 450 R / RWE / RX, (22->C) CRF 250 R / RX. Red
(21->C) CRF 450 R/RWE/RX, (22->C) CRF 250 R/RX
$349.00
This item is a stocked item. That is we aim to have it on the shelf in Australia ready to ship. Not all stocked items are always on the shelf, you are welcome to contact us via phone or email and check stock status and or our expected next delivery from supplier. Thanks in advance, the Dirtbike crew.
Description
TM Designworks Slide & Guide Kit Extreme HON I : (21->C) CRF 450 R/RX/RWE, (22->C) CRF 250 R/RX, Red (SL F / 570 / CG D EX ) (DCK-OR17-RD)
Specifications
| SKU | TM-KT-SG-HON-I-EX-RD |
| Brand | TM Designworks |
| Shipping Weight | 3.2000kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.000900000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$69.90
Dirt Tricks Australia Sprocket Yamaha Front : YZF/WRF 250 (01-> Current), YZ 125 (05-> Current)
$745.00
IMS Fuel Tanks Australia 113346-N2 : KTM 2.25 Gallon BLACK Screw Cap (18-24) 85 SX.
$745.00
IMS Fuel Tanks Australia 212 261-N2 : Honda 3.0 Gallon CLEAR Dry Break CRF 450 R 21-C. CRF 2
$1,440.00
Haan Wheels Australia "Factory" MOTARD Spec Wheel 17" : KTM EXC / EXCF / SX / SXF / XC. 18" Rear C
More From This Category
$149.00
TM Designworks Australia Slider Extreme HON F : (21->C) CRF 450 R / RWE / RX, (22->
$29.90 $27.90
Scotts Steering Damper Australia : Scotts Rubber Sub Mount Rubbers Blue ( Soft)
$199.90
Dirt Tricks Australia Sprocket Honda *(02->) CRF 250/450R/X *(84-08) CR 125/250/500 *(96-04) XR 250/
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" Motorcross Spec Wheel Set : Honda CR CRF CRF-X CRF-L CRF-RX. 21"Fr
$49.00
TM Designworks Australia Chain Guide MX IRB HON D RED : (07->C) CRF250 R/X, (07->C) CRF
$39.95





