SKU: TK-GA-450-24-L12-N2-DB
IMS Fuel Tanks Australia 218 807-N2 : GAS GAS 3.2 Gallon Dry Break CLEAR : (24->C) 125 / 250 / 350 / 450 / 500 MC / MCF / EC / ECF / EX /
218 807-N2 : 3.2 Gallon CLEAR Dry Break
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
218 807-N2 : Tank GAS 3.2 Gallon CLEAR Dry Break (24->C) 125 / 250 / 350 / 450 / 500 MC / MCF / EC / ECF / EX / EXF. TBI Bikes require additional IMS PART # : IMS TBI Fitting 322151-KIT (Oil Filler Relocation)
Specifications
| SKU | TK-GA-450-24-L12-N2-DB |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$299.00
TM Designworks Australia Rear Disc Protector Kit Blue : KTM (04-C) 125-530 All Models
$149.95
Supersprox Australia KTM / Husqvarna / Husaberg / Gas Gas Rear Sprocket : Blue
$489.95
Xtrig Australia PHDS Handlebar Mount OEM 23->SX/F,XC/F. 24->EX/F,XC/F. 23->TC/FC. 24->TE/FE/TX/FX
$29.90
Scotts Steering Damper Australia : Scotts Rubber Sub Mount Rubbers RED ( Medium)
$109.00
Brake Pad EBC MX-S 181 : KTM , Husqvarna, Husaberg, TM , BMW Dirtbike Australia
$1,949.70
Mako 360 Australia : + Scotts Damper +SUB Mount + 6125 Post. (KHG G)
$149.95




