SKU: TK-KT-500-20-L17-BK-SC
IMS Fuel Tanks Australia 113 348-BK : KTM 4.5 Gallon BLACK Screw Cap (20-23) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (19-22) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (18-
113348-BK1 : 4.5 Gallon "SCREW CAP" BLACK
$879.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
113 348-BK : Tank KTM 4.5 Gallon BLACK Screw Cap (20-23) EXCF 250 / 350 / 450 / 500. (19-22) SXF / XCF 250 / 350 / 450. (18-21) SXF Factory 450.
Specifications
| SKU | TK-KT-500-20-L17-BK-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.550m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.137500000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$78.00
MAKO 360 Australia Bolt M8 Accesory Ball 1" ball for Ram mount type systems.
$299.00
TM Designworks Australia Rear Disc Protector Kit Blue : KTM (04-C) 125-530 All Models
$29.90
Scotts Steering Damper Australia : TPN-4033-06 Tower Pin And Collar - (-7mm) (43mm)
$389.95
Xtrig Australia PHDS Scotts TOP Handlebar Mount KTM Husqvarna Gas Gas See Chart
$289.95
Scotts Australia Billet Alloy Rear Disc Protector and brake caliper carrier : KTM 7388 : 250 Sx 2003
$29.90


