SKU: TK-HN-450L-19-L11-BK-SC
IMS Fuel Tanks Australia 112 255-BK : Honda 3.0 Gallon BLACK Screw Cap CRF 450 L 19-C. CRF 450 X 19-C.
112255-BK : 3.0 Gallon BLACK Screw Cap
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
112 255-BK : Tank Honda 3.0 Gallon BLACK Screw Cap CRF 450 L 19-C. CRF 450 X 19-C.
Specifications
| SKU | TK-HN-450L-19-L11-BK-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.510m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.085731000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$69.90
Dirt Tricks Australia Sprocket Front : KTM Husqvarna Husaberg Beta Gas Gas
$199.90
Dirt Tricks Australia Sprocket Rear Beta : Nickel Coated (13->Current) RR / Racing / Factory / X
$745.00
IMS Fuel Tanks Australia 112 255-N2 : Honda 3.0 Gallon CLEAR Screw Cap CRF 450 L 19-C. CRF 45
More From This Category
$149.95
Supersprox Australia Stealth Rear Sprocket Honda *(02->) CRF 250 R/ RX CRF450R/X/RX/L
$29.90
Scotts Steering Damper Australia : TPN-4033-08 Tower Pin And Collar - Extra Tall (63mm)
$119.00
TM Designworks Australia Indestructible Rear Disc Protector HON : (02->C) CR/CRF-R/CRF-RX/
$149.95
Supersprox Australia Stealth Rear Sprocket Honda *(02->) CRF 250 R/ RX CRF450R/X/RX/L
$29.90
Scotts Steering Damper Australia : TPN-4033-07 Tower Pin And Collar - (Standard) (50mm)
$119.00
TM Designworks Australia Case Saver HON 17-20 CRF450R/RX, 19->Current CRF 450 L/X Re
$129.90





