SKU: TK-HN-450L-19-L17-BK-SC
IMS Fuel Tanks Australia 112 262-BK : Honda 4.5 Gallon BLACK Screw Cap CRF 450 L 19-C. CRF 450 X 19-C.
112 262-BK : 4.5 Gallon BLACK Screw Cap
$849.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
112 262-BK : Tank Honda 4.5 Gallon BLACK Screw Cap CRF 450 L 19-C. CRF 450 X 19-C.
Specifications
| SKU | TK-HN-450L-19-L17-BK-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.510m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.085731000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$39.95
Supersprox Australia Honda Front Sprocket : CRF450R/X, CR250/500, (88-> Current). CRF 250R/X (1
$99.90 $99.00
IMS Gear Selector Australia 312 212 : Flightline (84-01) Honda CR 250. (84-01) Honda CR 500
$49.90
Scotts Steering Damper Australia : Sub Rubber Bush Kit and Bolts QTY 4
More From This Category
$169.00
TM Designworks Australia Chain Guide HON D RED : (07->C) CRF250 R/X, (07->C) CRF450 R/R
$139.90
DID Australia Motorcycle Chain 520 : VX3 X-RING FB OFF ROAD CHAIN - GOLD/BLACK 120 LINK. CLIP LINK
$399.90
IMS Footpegs Australia (332 219-R) "CORE RALLY" (4.59 x 2.25). HON B.
$119.00
TM Designworks Australia Indestructible Rear Disc Protector HON : (02->C) CR/CRF-R/CRF-RX/
$29.90
IMS Fuel Tanks Australia 322 100-BLK : ScrewCapOnly + Seal Vented BLACK(IMS Tanks Only)
$29.90
Scotts Steering Damper Australia : TPN-4033-07 Tower Pin And Collar - (Standard) (50mm)
$49.00




