SKU: TK-HN-25CR-97-L11-WH-SC
IMS Fuel Tanks Australia 112 225-WH : Honda 3.0 Gallon WHITE Screw Cap CR 250 R 97-99. CR 125 R 98-99.
112 225-N2 : 3.0 Gallon WHITE Screw Cap
$745.00
This Tank is a Custom Order. That is we can add to our regular Air Freight shipments being as it is an old model. Your welcome to call to discuss when we are about to take deliver of another shipment. 02 4872 4222 Thanks.
Description
112 225-WH : Tank Honda 3.0 Gallon WHITE ScrewCapCR 250 R 97-99. CR 125 R 98-99.
Specifications
| SKU | TK-HN-25CR-97-L11-WH-SC |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.510m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.085731000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$29.90
Scotts Steering Damper Australia : TPN-4033-07 Tower Pin And Collar - (Standard) (50mm)
$325.00
IMS Footpegs Australia (342 219-M) "CORE MX" (3.25 x 2.125). HON B.
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" Motorcross Spec Wheel Set : Honda CR CRF CRF-X CRF-L CRF-RX. 21"Fr
$99.90 $99.00
IMS Gear Selector Australia 312 212 : Flightline (84-01) Honda CR 250. (84-01) Honda CR 500
$945.00
Haan Wheels Australia "Factory" ENDURO Spec Wheel 18" : Honda CR CRF CRF-X CRF-L CRF-RX. Rear.
$149.95



