SKU: TK-HN-450RX-17-L11-N2-DB
IMS Fuel Tanks Australia 212 249-N2 : Honda 3.0 Gallon CLEAR Dry Break CRF 450 RX 17-20. CRF 250 RX 19-21.
212249-N2 : 3.0 Gallon CLEAR Dry Break
$745.00
This Tank is a stocked item. That is we aim to keep it in stock in Australia ready for shipping. Your welcome to call to discuss is it currently in stock and or when we are about to take deliver of more. 02 4872 4222 Thanks.
Description
212 249-N2 : Tank Honda 3.0 Gallon CLEAR Dry Break CRF 450 RX 17-20. CRF 250 RX 19-21.
Specifications
| SKU | TK-HN-450RX-17-L11-N2-DB |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.510m |
| Shipping Height | 0.410m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.085731000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
$29.90
Scotts Steering Damper Australia : TPN-4033-07 Tower Pin And Collar - (Standard) (50mm)
$325.00
IMS Footpegs Australia (342 219-M) "CORE MX" (3.25 x 2.125). HON B.
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" Motorcross Spec Wheel Set : Honda CR CRF CRF-X CRF-L CRF-RX. 21"Fr
$349.00
TM Designworks Australia Slide & Guide Kit Extreme HON H : (19-20) CRF 450 R/X, (20-21
$109.00 $69.00
Genuine OEM Chain Guide and Inner Rub Block Honda : (07->C) CRF250 R/X, (07->C) CRF450 R/RX/L, (
$149.00
IMS Fuel Tanks Australia Dry Break Reciever 3 SPRING KIT REBUILD : 218392
$79.00




