SKU: FP-HON-B-IM-53-ADV-2
IMS Footpegs Australia (252 219-2) "ADVENTURE-2" (5.30 x 3.50). HON B.
"ADVENTURE 2" (5.30 x 2.50). HON B
$425.00
This item is a stocked item. That is we aim to have it on the shelf in Australia ready to ship. Not all stocked items are always on the shelf, you are welcome to contact us via phone or email and check stock status and or our expected next delivery from supplier. Thanks in advance, the Dirtbike crew.
Description
252 219-2 : Foot Peg HON B Fitment IMS Adventure 2 5.30 x 3.50.
Specifications
| SKU | FP-HON-B-IM-53-ADV-2 |
| Brand | IMS |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.028600000m3 |
| Type | Inventory Part |
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Dirt Bike PTY LTD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
$1,790.00
Haan Wheels Australia "Factory" ENDURO Spec Wheel Set : BETA. 21"Front 18"Rear
$845.00
Haan Wheels Australia "Factory" RALLY Spec Wheel 21" : KTM EXC / EXCF / SX / SXF / XC. 21" Front
$149.95
Supersprox Australia KTM / Husqvarna / Husaberg / Gas Gas Rear Sprocket : Orange
$879.00
IMS Fuel Tanks Australia 112 440-N2 : Husqvarna 4.5 Gallon CLEAR Screw Cap (20-23) FE 250 / 3
$325.00
IMS Footpegs Australia (342 211-E) "CORE ENDURO" (3.75 x 2.125). HON A.
$2,490.00
Haan Wheels Australia "Factory" Adventure Spec Wheel Set : KTM 1090
$745.00
IMS Fuel Tanks Australia 113 117-N2 : Kawasaki 3.2 Gallon CLEAR Screw Cap KLR 250 (85-05).
More From This Category
$425.00
IMS Footpegs Australia (252 211-1) "ADVENTURE 1" (5.30 x 2.50). HON A.
$325.00
IMS Footpegs Australia (342 211-E) "CORE ENDURO" (3.75 x 2.125). HON A.
$399.90
IMS Footpegs Australia (333 120-R) "CORE RALLY" (4.59 x 2.25). KAW B.
$325.00
IMS Footpegs Australia (343 120-E) "CORE ENDURO" (3.75 x 2.125). KAW B.
$399.90
IMS Footpegs Australia (332 219-R) "CORE RALLY" (4.59 x 2.25). HON B.
$399.90




